Araç Yaşam Döngüsü Yönetimi | TLM ile frezeleme kesicilerinden fikstürlere veya ölçüm cihazlarına kadar, takımlarınızın ve işletim kaynaklarınızın tüm yaşam döngüsünü yönetmek ve izlemek mümkündür. Ek olarak, TLM çözümü ilgili tüm verileri yakalayıp sağlayarak ERP, PLM ve MES arasında bir bağlantı görevi görür. Böylelikle gerekirse bu veriler diğer departmanlarla da paylaşılabilir. Bu, ilgili herkesin tüm verilerin ve süreçlerin bir araya geldiği tek bir sisteme erişimi olduğu için idealdir.

TÜM ÜRETİM KAYNAKLARININ TEK SİSTEMDEN YÖNETİLMESİ

Fabrika Kontrol Merkezi | FCTR, SAP’ye tamamen entegre edilmiş araçlar, fikstürler, ölçüm cihazları ve test ekipmanları gibi üretim kaynaklarının yönetimini sağlar.

Makinelerdeki veya depodaki tüm aletler için FCTR, alet stoğu ve aletlerin durumu hakkında bilgi sağlar. Bu, stoktaki ve dolaşımdaki cihazların miktarını azaltmaya yardımcı olur. Gerekirse siparişler, ilgili üretim durumuna göre ayarlanabilir.

DOĞRU TESLİMAT TARİHLERİNE GENEL BAKIŞ

Araç stoğu tam olarak belgelenir ve gerçek zamanlı olarak görüntülenir. Bu, gerekli aletlerin ilgili makineye hızlı ve verimli bir şekilde sağlanmasını sağlar.

Tüm depolama sistemlerinin, araç ön ayarlayıcıların ve makinelerin entegrasyonu sayesinde, SAP sistemi tüm süreci yönetir. Araçların stoklanması ve geri çekilmesi sırasında, parçaların envanter verileri SAP sisteminde otomatik olarak yönetilir ve güncellenir. Bu nedenle, satın alma departmanı her zaman mevcut stok seviyelerini bilir ve gerekirse daha fazla malzeme sipariş edebilir. Sistem, depolama konumunu ve mevcut stok seviyesini otomatik olarak kaydeder ve parçaları arka planda ayırır.

Araç ölçümünden sonra, araç düzeltme verileri ya bir araç çipine yazılır ya da veriler SAP’ye kaydedilir ve ardından makineye verilir.

BİR BAKIŞTA AVANTAJLARINIZ

  • Tüm veriler ve süreçler tek bir sistemde – SAP
  • Araçların ve işletim kaynaklarının tam yaşam döngüsüne genel bakış
  • Güvenilir planlama ve süreç optimizasyonu
  • Makine duruş sürelerinin azaltılması
  • Üretim katında etkili görev planlaması için tanımlanmış iş listeleri