PARTsolutions Akıllı Parça İdare Sistemi ve Parça Kütüphanesi Çözümü

partsolutions-1-1

PARTsolutions CADENAS’ın satın alma ve standart parçalar için ürettiği bir yönetim sistemidir. Dünya çapında birçok mühendis PARTsolutions’ı kullanmakta ve dizaynın önemli aşamalarında zamandan tasarruf ederek kar etmektedir.

Program sayesinde mekanik mühendisliğinde, otomotiv ve inşaat sektöründe yer alan mühendis ve tasarımcılar, uluslararası lider üreticiler tarafından onaylanmış 700’ün üzerinde katalogda bulunan binlerce parçaya doğrudan ulaşım imkanı sağlanmaktadır.

Modern şirketlerde, stratejik parça yönetiminde PARTsolutions bileşen ve standart parçaları oluşturmanıza ve kolayca yönetmenize yardımcı olur. PARTsolutions aynı zamanda süreç zincirine entegre edilir ve böylece bütün döngüyü kapsar.

700’ün Üzerinde Standart ve Tedarikçi Parçalarını İçeren Kataloglar

CADENAS’ın stratejik parça yönetimi PARTsolutions, uluslararası ana üreticilerin onaylanmış 700 CAD kataloğuna doğrudan ulaşma imkanı sağlar.

PARTsolutions kullanıcıları, her geçen gün büyüyen ve milyonlarca parçayı içeren parça listelerine hızlı bir şekilde ulaşabilir. Kütüphane içeriğinde DIN, ANSI, ISO, CSN, GB, JIF, KS vb. normlardaki parçalara ilave olarak, firmalara özel normlar ve parçalar da bulunmaktadır.Kullanıcının seçtiği parçalar istenilen CAD sistemine (AutoCAD, Proengineer, Inventor, NX, CATIA, solidworks, thinkdesign,topsolid, ..) entegre edilebilir. Bu kütüphaneler sadece 2D veya 3D modeli içermezler, parça ile ilgili her türlü teknik veride kütüphane bünyesinde tasarımcının kullanımına sunulmaktadır.Standart ve tedarik edilen parçaların akıllı 3D CAD modellerini ilgili formatta doğrudan CAD sistemine aktarabilir ve böylelikle mühendislik süreçlerini hızlandırabilirsiniz.

Sisteminiz İçin İdeal Ana Veri

Stratejik Parça Yönetimi’ nin standart ve tedarikçi parça kütüphanesi veri tabanınıza detaylı parça bilgilerini ekler. Bu da doğru üretici ve doğru sipariş numarasını gösteren mükemmel düzenlenmiş dosyalar sağlar. Bu sayede parçaları ararken harcanan gereksiz  zaman önemli ölçüde ortadan kalkar.

partsolutions-1-3

Bileşenler İçin Akılı Arama Metodları

CADENAS ürün bilgilerini ile beraber standart , tedarikçi ve şirket parçalarının CAD datalarını akıllı bir yöntemle bulmaları için mühendislere ve satın almacılara tamamen yeni fırsatlar sunar.

partsolutions-1-4

CADENAS’ın arama fonksiyonları özel bir biçimde mühendis ve satın almacıların ihtiyaçlarına yönelik uyarlanmış ve sezgisel işlem yoluyla gerekli parçaları akıllı bulma olanağı sağlamaktadır.

Bütün Sistemlere Açıktır

Şirketinizde hangi CAD- PLM ya da ERP sistemini kullandığınıza bakmaksızın CADENAS’ın stratejik parça yönetimi PARTsolutions bütün sistemlere açıktır. Stratejik Parça Yönetimi farklı sistemlerin birbiriyle ilişkili bütün bilgilerini bir platform üzerinde birleştirir.

partsolutions-1-5

Bütün Önemli Diller Mevcuttur

CADENAS PARTsolutions ile uluslararası üreticilerin standart ve tedarikçi parça katalogları bütün önemli dillerde mevcuttur. Bu sayede stratejik parça yönetimi şirketinizin global işlerine katkı sağlar.

PARTsolutions’ın Faydaları

 • Mühendisler için 3D CAD modeller
 • 700’ün üzerinde üreticinin onaylı katalogları
 • Çeşitli Endüstri standartlarına ait kataloglar (DIN,ISO, aerospace vs.)
 • Üretilen modelleri doğrudan CAD yazılımınıza kendi formatında ekleyebilme
 • Çeşitli Arama Fonksiyonları: Geometrik Benzerlik Arama, Taslak üzerinden Arama, Tam metin arama, Topoloji Arama vb.

BROŞÜRLER

 

VİDEOLAR

Elektronik Ürün Kataloğu
Parça üretiyorsanız, yeni müşteri kitlelerine ulaşmak istiyorsanız, ürünlerinizi elektronik olarak  dağıtmak istiyorsanız ihtiyacınız olan çözüm eCATALOGsolutions’dur.

eCATALOGsolutions elektronik ürün kataloglarını oluşturmaya, yönetmeye ve pazarlamaya yarayan; standard parça üreticileri ve tedarikçilerin ürünlerini Dünya pazarına açmak için oluşturulmuş bir yazılım çözümüdür.

Bir Ürüne Nasıl Karar Verirsiniz?

Başlangıç aşaması mühendistir. Ürününüz için tek başına karar verir!

ecatalog-1-1

CADENAS’ ın elektronik ürün katologları bütün parça üreticileri için ideal bir pazarlama aracıdır. İnternet üzerinden parça arayan mühendisler portalı veya CAD model akıllı telefon uygulaması sayesinde istediği parçalara istediği CAD formatında erişebilmektedir. Sizde eCATALOG sayesinde ürünlerinizi bu kullanıcılara ulaştırabilirsiniz. Bu portal ve uygulamalardan ürünlerinize ulaşan mühendisler tasarımlarında sizin ürününüzü kullanırlar.

Bir 3D CAD Model Yüklemenizin Ardından Satın Alınır mı?

ecatalog-1-2

CADENAS’IN Elektronik Ürün Katalogları tüm dijital ürün bilgilerini ilgili müşteri hedef kitlesi için ulaşılabilir hale getirir. Anketler elektronik ürün kataloglarının başarısını kanıtlamıştır; CAD ürünlerin internet üzerinden indirilmesinin ardından yaklaşık %87’si satın alınmıştır.

CADENAS’ın Elektronik Ürün Katalogları tüm parça üreticileri için ideal bir pazarlama aracıdır. eCATALOGsolutions paketi sayesinde, CAD ürün verilerinin ücretsiz indirilebileceği cazip dikey pazar alanları sunulacaktır. Bu sayede doğru hedef kitle gurubundaki mühendis ve alıcılar ile etkili bir iletişim sağlanacaktır.

WEB İçin CAD Kataloğunuz, DVD, App, PDF ya da Baskı Olarak Yayınlanır

ecatalog-1-3

Tercih ettiğiniz şekilde 3D CAD ürün kataloğunuzu yayınlıyoruz !

Modüler yapıya sahip sistem landscape sisteminize bağlanır ve DVD, Downloadportal, App, PDF ya da baskı gibi farklı araçlarla ürün kataloğunuzu oluşturmanızı sağlar.

Akıllı Bilgi İçeren CAD Modeller

Bir parçanın geometrisi tek başına yapım için yeterli değildir. eCATALOGsolutions ile elektronik ürün kataloğunuz basit geometrinin ötesine geçen akıllı fonksiyonlara sahip CAD modeller içerir. Bu sayede mühendislere hareket yolunu CAD sisteminde önceden test etme imkanı sağlanır.

Elektronik ürün kataloğu ile ürünleriniz CATIA®, Autodesk® Inventor®, SolidWorks®, Creo Parametric, NX™, AutoCAD® or Solid Edge® gibi güncel CAD sistemlerindeki 85’in üzerinde farklı dosya formatında 3D CAD modeli olarak sunulabilir. Böylece müşterilerinizin farklı CAD formatında data taleplerini de karşılamış olursunuz.

Müşteriler & Endüstriler

Çok farklı endüstrilerde yer alan 600’ün üzerinde parça üreticisi elektronik CAD ürün katalogları için CADENAS’ın eCATALOGsolutions ürününü bir çözüm olarak seçmişlerdir.

eCATALOGsolutions’ın Faydaları

 • Yüksek kaliteli ve akıllı 3D CAD modeller sayesinde ürünlerin iyi şekilde sunulması
 • Karmaşık ürünlerin basit konfigürasyonlarının mümkün hale gelmesi satış gelirlerinin artması
 • Sayısız dikey pazar alanında 7.000.000’un üzerinde potansiyele mininmum efor ile ulaşabilme
 • Ürünlerin müşterilerin kolayca anlayacağı şekilde görüntülenmesi
 • Kurumsal bir tasarıma sahip elektronik ürün kataloğunu kolayca oluşturma
 • Müşterinin istediği formatta CAD verilerini indirip kullanabilme (CATIA,NX,Solidworks vs.)

BROŞÜRLER

 

2D & 3D BIM Multi CAD

Building Information Modelling (BIM) nedir?

Building Information Modelling (BIM), yapı sektörüne yönelik bir planlama yöntemidir ve bu yöntem, bir yapı projesindeki teknik ve fonksiyonel özelliklerin sanal bir 3D modelde gösterilmesi için kullanılır. İlgili tüm veriler bir araya getirilerek, projeye başlamadan önce yapının dijital bir ikizi oluşturulur. Yapı fazında, tüm ilgili taraflar bu ikize ve dolayısıyla güncel yapı planına erişim sağlayabilir.

BIM, daha hızlı ve daha uygun maliyetli proje yönetimi sağlamayı amaçlayan bir optimizasyon sürecidir. Her boyuttaki proje için kullanılabilir. Birçok ülkede, mimarlar ve planlama sorumluları için kamu ihalelerinde BIM ile çalışma zorunluluğu uygulanmaya başlanmıştır.

BIM ile standardizasyon yükselişte

Projelerinde BIM’den yararlananların deneyim raporları, bu yöntemin tamamen avantajlı olduğunu gösteriyor. Uluslararası düzeyde, çok sayıda ülke bu avantajları fark edip yöntemi uygulamaya koydu ve hatta kamu tarafından finanse edilen inşaat projeleri için zorunlu hale getirdi.

Birleşik Krallık, Hollanda, Danimarka, Finlandiya ve Norveç’in tümü, resmi hükümet tarafından finanse edilen inşaat projeleri için BIM’i kullanıyor.

AB yönergelerine göre, 2016 yılından itibaren, AB’deki resmi hükümet tarafından finanse edilen inşaat projelerinde BIM zorunlu kılınmıştır.

VİDEOLAR

BROŞÜRLER

2D & 3D BIM Multi CAD PDF
Pdf Logo