Bugün, üretim üzerine odaklanmış birçok firma, üretim süreçlerine planlama ve kontrol konusunda SAP’a olan güvenlerini ortaya koymuş durumda. SAP ERP ile tümleşik PLM özellikleri sayesinde bu firmalar daha sıkı imalat ve gelişim süreci entegrasyonunun faydalarının tadını çıkarıyorlar. İlave bir PDM sistemi uygulamasına gerek kalmadan, ürün veri yönetiminin birçok tipik özelliğine SAP’ta ulaşmak mümkün. SAP çözümünün temel avantajı bütün süreçlerin tek bir sistemde muntazam entegrasyonudur.

CENIT AG Systemhaus, mCAD,CAE,eCAD entegrasyonu için SAP AG’nin geliştirme partnerlerinden biridir.

SAP PLM Uygulamasında Kazancınız Nedir ?

Mühendislerin üzerinde çalışmış olduğu bütün CAD projeleri aynı anda SAP içerisine entegre edilir. Tasarım aşamasındayken bile mevcut ürün ağacınız SAP içerisinde hazırdır. Bu sayede bu proje ile ilgili her türlü detaya ilgili bütün departmanlar ulaşabilir. Firma içi veya firma dışında ürün gelişimi ile ilgili herkes ürünle ilgili bütün güncel bilgilere anında ulaşabilir. Tedarikçiler veya diğer departman çalışanları, projelerin 3D görünümlerine ilave CAD lisansına ihtiyaç duymadan erişebilirler. Planlama, satınalma vb. süreçler daha hızlı ve etkin bir şekilde çalışır. Ürün ağacına elle müdahale kontrol altına alınarak tasarım ve üretim dökümanlarında oluşabilecek tutarsızlıkların önüne geçilmiş olur.

pdm-plm-1-1

 

Wertschöpfungskette V9

BROŞÜRLER

Data Migration to SAP Document Management System

An important task while implementing a new PLM system is the migration of existing data from the systems currently in use to the target system. This assures a seamless transition of the operation and data delivery without gaps in the new PLM system.

Indispensable prerequisite is the generation of a migration concept. CENIT recommends, to give support and assistance for this task. On a time-and material basis the following services can be offered:

 • Workshops to analize and document the current storage structure and the classification of the data to be migrated
 • Development of a migration concept that answers the following questions:
  • Which data has to be migrated?
  • Which method for migrating data is suitable?
  • Which attribute shall be mapped to SAP?
  • How ist the storyboard?
  • Which tasks have to be performed for migration?
  • Which efforts will be related to the data migration?